„Už jsme se o tom bavili. V co nejbližší době most osadíme pevným zábradlím, aby do říčky nehavarovalo další vozidlo. Kolik na to uvolníme peněz, ještě ale nevíme. Šoféři se budou muset mít stále na pozoru, protože je tu velmi úzká vozovka,“ apeloval ve středu zástupce starosty Písku Jan Motyka (Nez.), který dodal, že zná řidičku, která se tady nabourala.

„Bydlí v naší obci. Naštěstí měla malé děti v autosedačkách,“ oddechl si místostarosta Jan Motyka. Následky „havárky“ odstraňovali nejen profesionální hasiči z Frýdku-Místku a Třince, ale i dobrovolníci z Jablunkova.

„Posádka vozidla byla v době příjezdu hasičů na místo již venku z automobilu. Hasiči vůz zajistili proti úniku nebezpečných kapalin do řeky, potom jej obrátili na kola pomocí vyprošťovací Tatry. Následně poškozené vozidlo vytáhli z vody zpátky na silnici. Při nehodě skutečně byli zraněni tři lidé, z toho dvě děti. Zraněné hasiči předali zdravotníkům,“ upřesnil tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Petr Faster.

Příčinu nehody už začali prošetřovat dopravní policisté.