Na místě skutečně byl osobní automobil, který se převrátil po nárazu do sloupu veřejného osvětlení. Jeho devětadvacetiletý řidič byl zraněn a do péče si ho okamžitě převzala posádka záchranky. Utrpěl zlomeninu nohy a další různě vážná zranění.

Hasiči se postarali o havarovaný vůz, aby z něj neunikaly provozní látky, protože v těsné blízkosti byla přehrada a také odpojili autobaterii, aby předešli zkratu a požáru.

Okolnosti nehody vyšetřuje policie. Podle všeho řidič fordky zřejmě ve vysoké rychlosti nezvládl cestou ve směru na Havířov průjezd pravotočivou zatáčkou za přemostěním přehrady a vyjel do protisměru a mimo silnici. Tam narazil do betonového sloupu veřejného osvětlení, který přerazil.

"Příčina nehody je ve vyšetřování. Nemůžeme vyloučit, že řidič bude například uplatňovat technickou závadu na vozidle," řekl okresní policejní mluvčí Stanislav Sobol.

O hodinu dříve hasiči a záchranáři zasahovali u nehody v Havířově. Na křižovatce u Savely se srazila dvě osobní vozidla. Přes hrozivě vypadající střet se kolize obešla bez zranění. "Nehodu zavinil dvaadvacetiletý řidič formanu, který nedal přednost čtyřicetiletému řidiči escortu. Škoda na obou vozidech byla odhadnuta na 50 tisíc korun," řekl mluvčí Sobol.