Do nehody, která se stala před devatenáctou hodinou na silnici I. třídy č. 11 ve Vendryni, se kromě dvou vozidel zapojily i dva kamiony. „Padesátiletý řidič vozu Renault, který pochází z polského města Morgy, jel nebezpečně blízko za kamionem. Když ten přibrzdil, nechtěl do něj narazit, takže strhnul volant doleva, kde ovšem vjel přímo do protisměru dalšímu vozidlu Škoda Felicia, se kterým se čelně srazil,“ upřesnil dnes ráno průběh kolize tiskový mluvčí Okresního ředitelství Policie ČR ve Frýdku-Místku Ivan Žurovec s tím, že následkem nárazu bylo ve felicii zraněno pět lidí, z toho tři děti. „Jednalo se o rodinu z Jablunkova,“ uvedl okresní policejní mluvčí Ivan Žurovec.

Na místě nehody zasahovaly tři posádky záchranné služby. První sanitka dorazila k postiženým čtyři minuty po devatenácté hodině. „Osmadvacetiletá žena utrpěla poranění hrudníku a dolní končetiny. O rok mladší pacientka dopadla stejně. Obě ženy byly při vědomí a záchranáři je po ošetření transportovali na chirurgickou ambulanci nemocnice v Třinci. Čtyřletou dívku s těžkým poraněním předala posádka na anesteziologicko-resuscitační oddělení, roční dítě pak s poraněním obličeje na dětskou JIP v Třinci. Do třinecké nemocnice byl rovněž ve vážném stavu transportován tříletý chlapec s poraněním hlavy,“ potvrdil tiskový mluvčí Územní středisko záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl. Třicet minut před půlnocí pak záchranáři zajišťovali jeho překlad do Fakultní nemocnice v Ostravě Porubě – a pro dítě tak musel ještě v noci přiletět vrtulník letecké záchranné služby.

Dechové zkoušky byly u řidičů negativní. „Padesátiletého šoféra z Polska, který střet zavinil, jsme už obvinili z trestného činu ublížení na zdraví. Na voze Škoda Felicia jsme škodu vyčíslili na osmdesát tisíc, na autě Renault činí patnáct tisíc korun,“ uzavřel policejní mluvčí Ivan Žurovec.

(sru)