V úseku nad přehradou Šance se srazily dva osobní automobily. Z místa bylo hlášeno několik zraněných. K zásahu okamžitě vyjeli hasiči i posádka záchranné služby z Frýdlantu nad Ostravicí. Z ostravské základny vzlétl také vrtulník s lékařem. 

Místo bylo po dobu záchranných prací zcela uzavřeno. 

Na palubě vrtulníku byl do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě před polednem přepraven jeden z nejvážněji zraněných účastníků. Jednalo se o ženu, která při kolizi utrpěla různá zranění a bylo u ní i podezření na vnitřní zranění a poranění pánve. 

"Při příjezdu první jednotky na místo nehody byly ve vozidle zaklíněné dvě osoby, které museli hasiči vyprostit pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Celkem u nehody došlo ke zranění tři osob. Hasiči po vyproštění obou osob asistovali přítomným posádkám zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje s ošetřením zraněných osob a s následným transportem dvou osob do připravených sanitních vozů a jedné osoby do vrtulníku letecké záchranné služby Moravskoslezského kraje. Po zdokumentování dopravní nehody Policii České republiky provedly jednotky odtažení a naložení havarovaných vozidel na vozidlo odtahové služby, uklidili a zprovoznili komunikaci a následně se vrátily zpět na své domovské základny. Po dobu vyprošťování a ošetřování zraněných osob byla silnice v obou směrech uzavřena. Během vyšetřování a úklidu nehody byla silnice průjezdná kyvadlově a to až do doby úplného odklizení nehody," informoval mluvčí hasičů Lukáš Popp.

Podle mluvčího moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpla zůstali všichni tři zranění při vědomí. Nikdo z nich nebyl v přímém ohrožení života.