Zhruba po půl šesté ráno totiž došlo na 38. km dálnice D48 ve směru na Frýdek-Místek k dopravní nehodě tahače s návěsem převážejícím obilí, konkrétně sladovnický ječmen. Tahač se převrátil na bok a náklad se tak rozsypal na komunikaci.

„Dálnice byla nejprve průjezdná jedním jízdním pruhem. Aktuálně je ale po příjezdu vyprošťovací techniky silnice v obou jízdních pruzích uzavřena do doby překládky nákladu a vyčištění komunikace. Předpokládaná uzávěra je na zhruba tři hodiny,“ hlásila kolem půl deváté Kateřina Kubzová z Policie ČR.

Objízdná trasa vedla přes Rychaltice. Hasiči nakonec zvládli úklid vozovky bleskurychle a po desáté hodině už byla komunikace plně průjezdná.

Na místo nehody vyrazila těžká vyprošťovací technika hasičů ze stanice Ostrava-Zábřeh, byli zde i profesionálové z Frýdku-Místku. „Hasiči po příjezdu k nehodě začali odklízet rozsypané obilí, neboť dálnice byla neprůjezdná. Tímto se hasičům povedlo zajistit průjezdnost alespoň jedním jízdním pruhem. Následně bylo třeba postavit převrácený vlek zpět na kola, proto si velitel zásahu povolal na místo vyprošťovací techniku, která vlek dostala zpět na kola pomocí jeřábu a padacích vaků,“ informoval mluvčí krajských hasičů Lukáš Popp.

| Video: Youtube

Hasiči pak pomocí jeřábu na žádost police umístili zpět do původní pozice i betonová svodidla, které převrácený vlek posunul. O kompletní úklid komunikace a její plné zprovoznění se postaral správce komunikace.