Turistický let letadla ČSA z Ostravy do egyptské Hurghady se dostal okamžitě po startu do potíží. Do jednoho z motorů vlétl pták. Na palubě bylo 120 cestujících natěšených na klidnou dovolenou. Piloti měli současně podezření na poškozené pravé kolo. Slovensky hovořící pilot žádal letištní personál o kontrolu podvozku pomocí dalekohledu. Letadlo provedlo několik kontrolních průletů. Mezitím posádka prováděla opatření nutná pro nouzové přistání.

Ta se připravovala i na letištní ploše, kde byla vyhlášena mimořádná situace. Pilot žádal o maximální bezpečnostní asistenci. Na plochu vyjela požární jednotka a další vozidla pro pomoc cestujícím.

„Při startu jsme zaznamenali turbulence. Jeden motor nefunguje, jede na volnoběh. Zkontrolujete nám pomocí dalekohledu, jak vypadá pravé kolo, jestli z něj něco netrčí. Podívejte se také, jestli na letištní ploše kus pneumatiky. Do motoru se dostalo asi káně,“ hlásil pilot řídící věži.

Nouzové přistání se nakonec neodehrálo v Mošnově, ale v Praze. Letadlo tím cestou spotřebovalo část paliva. „Charterový let OK 6078 z Ostravy do Hurghady se krátce po vzletu neplánovaně vrátil na základnu Českých aerolinií do Prahy. Při vzletu letoun pravděpodobně nasál ptáka do jednoho z motorů. Posádka podle bezpečnostních předpisů zasažený motor vypnula a s jedním funkčním motorem letěla do Prahy. Piloti jsou na případ, kdy musí vypnout jeden z motorů vycvičeni a letoun je schopen bezpečně letět a přistát s jedním funkčním motorem,“ uvedla mluvčí Českých aerolinií Daniela Hupáková.

Pro 120 cestujících je připraveno náhradní letadlo, které je po 16. hodině dorpaví do egyptské Hurghady.