Sám se z vrcholu stromu nedokázal dostat a bezmocně visel v popruzích z větví.

„Naštěstí jeho dopad do lesa viděl vedoucí jiné paraglidistické školy. Ten nám pak zavolal na dispečink. Ihned jsme vyrazili z naší stanice na Javorovém na terénní čtyřkolce," uvedl k okolnostem výjezdu Marcel Svoboda, zasahující člen Horské služby Beskydy s tím, že k místu nehody to měli záchranáři přibližně patnáct kilometrů po hřebenových partiích hor.

Přestože podle něj cestu na čtyřkolce mohli zvládnout poměrně rychle, nakonec se dostali k visícímu muži za více než pětasedmdesát mi­nut.

„Na jediné cestě, kterou jsme mohli použít, leží mnoho polomů. Neustále jsme museli objíždět padlé stromy. V jednom úseku jsme se dokonce museli prořezat motorovou pilou," vysvětlil Marcel Svoboda.

Když nakonec k paraglidistovi dorazili, okamžitě s pomocí stoupacích želez vylezli na strom, na kterém visel. Poté jej pomocí lanové techniky šetrně dopravili na zem. Muž byl naštěstí zcela bez jakéhokoliv zranění. Záchranáři jej proto naložili a převezli z hřebenů do údolí.

„Celá akce, jindy v podstatě rychlá a jednoduchá, trvala víc než čtyři hodiny. Na vině je situace v horních partiích pohoří, kde leží mnoho spadlých stromů jeden přes druhý. I obvykle bez problémů průchodné cesty jsou nyní zatarasené," komentoval výjezd Radim Pavlica, náčelník Horské služby Beskydy.

Dodal, že návštěvníci hor by s touto situací měli počítat a plánovat s ohledem na ni své aktivity.