Nejprve se musela těžká hasičská technika vypravit do Bruzovic na Fýdecko-Místecku, a to k dopravní nehodě nákladního automobilu, který sjel mimo komunikaci do příkopu a zůstal stát v nebezpečném náklonu.

Šest minut po deváté hodině ranní byla na místo nejprve vyslána jednotka ze stanice v Nošovicích.

"Velitel zásahu si po provedení průzkumu povolal na místo události vyprošťovací Tatru ze stanice HZS MSK ve Frýdku-Místku a speciál Mercedes Bison ze stanice v Ostravě-Zábřehu," popsal mluvčí Moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

Hasiči a policisté zasahovali u požáru domu v Ostravě-Hrabůvce.
Policisté mají možného pachatele výbuchu v Ostravě. Potvrdili varnu drog

Hasiči k vytažení automobilu použili oba vozy - zatímco těžká osmikolová Tatra posloužila jako protizávaží a držela havarovanou Avii na kolech, Bison ji pomalu za pomocí obou svých navijáků vytahoval zpět na komunikaci.

"Dalšímu zapadnutí bránily při vyprošťování dřevěné pražce, které si nejen za účelem zpevnění terénu hasiči vozí na speciálním kontejneru s mobilní dílnou. Avii se nakonec podařilo vyprostit bez poškození," popsal Kozák.

O několik hodin později, deset minut před čtrnáctou hodinou, vyjížděli k dopravní nehodě nákladního automobilu na silnici z Dolního Benešova do Bolatic hasiči z Hlučína.

Pronásledování vozidla mezi Ostravou a Studénkou, únor 2021.
Z Rudné až do Studénky. Divoká policejní honička, řidič byl na drogách

Vůz skončil nebezpečně nakloněný v příkopu mimo komunikaci. Hasiči po příjezdu na místo události zajistili automobil proti převrácení použitím teleskopických stabilizačních tyčí Paratech a k vytažení opět povolali speciální techniku.

"Na žádost velitele zásahu tak k události vyjel automobilový jeřáb Demag a s ním vyprošťovací speciál Bison - oba ze stanice HZS MSK v Ostravě-Zábřehu," uvedl k zásahu mluvčí hasičů s tím, že pro bezpečné vyproštění musel být vypnut proud ve vedení nízkého napětí, o což se postarali pracovníci havarijní služby ČEZ.

Hasiči poté jeřábem nadzvedli nákladní vůz a postavili ho zpět na komunikaci - proti převrácení během vyprošťovacích prací jej jistil naviják Bisona. Po ukončení práce hasiči uklidili komunikaci.