„Kamion jedoucí ze směru od Jablunkova se přesně v místě vjezdu na novou silnici střetl s osobním automobilem, který jel v opačném směru. To mělo za následek řetězovou reakci,“ uvedl policejní mluvčí Vlastimil Starzyk. Průjezd místem nebyl možný a policisté dopravu odkláněli po vedlejších silnicích.

Jednoho z účastníků nehody museli z vozu vystříhávat hasiči. Ve Škodě Superb se po střetu s kamionem zranila i jedenáctile­tá dívka.

„Po příjezdu záchranáři zjistili poranění pěti osob, které následně ošetřovali a transportovali do zdravotnických zařízení. Nejvážnější stav byl při vyšetření rozpoznán u 36letého muže. Ten byl v osobním vozidle zaklíněn. Utrpěl poranění hlavy a hrudníku a také vícečetné drobnější oděrky. Se zdravotníky zprvu komunikoval, jeho stav se však zhoršoval. Lékař proto musel utlumit jeho vědomí a přikročit k zajištění dýchacích cest i následnému připojení k umělé plicní ventilaci. Po prvotním ošetření byl muž letecky přepraven na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Další osoby ve věku 11 až 54 let utrpěly lehká či středně těžká zranění hrudníku, hlavy, končetin nebo pánve. „Žádný z těchto pacientů nebyl v bezprostředním ohrožení života. Po ošetření na místě události byli zranění transportováni k další léčbě na chirurgickou ambulanci Nemocnice Třinec,“ dodal Humpl.

Doprava na mezinárodním tahu mezi Třincem a Jablunkovem stála více než pět hodin, provoz na silnici I/11 byl podle Starzyka obnoven po půl deváté večer. Kdo nehodu kamionu a sedmi osobních aut zavinil, zatím není jasné. „Míra zavinění se zkoumá a bude předmětem dalšího šetření,“ poznamenal policejní mluvčí.