Sám postižený kontaktoval krajské operační středisko záchranné služby a dispečerům oznámil, že spadl z mostu poblíž Třineckých železáren, přibližně ze sedmi metrů, a je zraněný. Na udané místo ihned vyjela posádka rychlé lékařské pomoci.

„Záchranáři však po svém příjezdu pacienta nenalezli – ani operátorům se nedařilo muže znovu kontaktovat, protože mobilní telefon nezvedal. Do hledání byla následně zapojena také policie a posádka záchranné služby se po několika desítkách minut vrátila zpět na základnu. Před půl dvanáctou byla záchranná služba informována, že se pacienta policistům podařilo nalézt," popsal tiskový mluvčí záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.

Za asistence hasičů však musel být nejprve přepraven přes řeku k sanitnímu vozidlu. Muž byl při vědomí a se záchranáři komunikoval, jeho zranění se však jevilo jako vážné.

„Lékař při prvotním vyšetření vyslovil podezření na poranění páteře. Pacienta bylo nutno uložit do vakuové matrace a zajistit krčním límcem, posádka neprodleně zahájila nitrožilní podávání léků. K nočnímu letu byl přivolán vrtulník letecké záchranné služby. Jeho posádka převzala zraněného na palubu stroje a následně jej transportovala do traumatologického centra Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě," dodal Lukáš Humpl.