Právě před tímto nebezpečím Deník před několika dny upozorňoval, když Žermanická přehrada odpouštěla korytem Lučiny větší množství vody a hladina dosahovala až k okraji.

Pětatřicetiletý muž byl v neděli u řeky na rybách. V lokalitě za letním koupalištěm se pod jeho nohama utrhl podemletý břeh a muž skočil v bahně. „Muž zapadl do bahna až po pás a nedokázal se vlastními silami dostat z lepivého vězení na pevnou půdu pod nohama. Proto zavolal o pomoc na tísňovou linku hasičů, a to mobilem, který měl naštěstí u sebe. Operační středisko hasičů ihned vyslalo k Lučině jednotku Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Havířově. Hasiči našli přesné místo nedobrovolné bahenní lázně po časté telefonní komunikaci s mužem,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

Samotná záchrana nebyla příliš složitá. Hasiči mají dostatek pomůcek a především zkušenosti. „Vymysleli jednoduché řešení. K rybáři se dostali po nastavovacím žebříku a s pomocí plachet. Protože muž měl opasek, vytáhli jej z mastné bryndy právě za něj. Po něm ještě hasiči vysvobodili jeho gumové holínky. Samotná záchrana mohla trvat maximálně pět minut. Rybář dostal od hasičů deku na zahřátí a mohl se přezout do tenisek. Protože jeho bydliště bylo ve směru jízdy hasičů na jejich stanici, dovezli jej až do tepla domova. Možná ještě stihl nedělní oběd…,“ doplnil Kůdela.