Oznámení o pohřešování ženy obdrželi policisté z Frýdecko-Místecka 31. července 2023 v ranních hodinách. "Policisté obvodního oddělení Hnojník přijali oznámení od sedmdesátiletého muže, který pohřešuje svou manželku. Ihned se za ním tedy vydali, aby zjistili všechny důležité skutečnosti, které by pomohly dvaasedmdesátiletou ženu najít," uvedla mluvčí moravskoslezské policie Pavla Procházková. 

Muž z Frýdecko-Místecka policistům uvedl, že svou manželku viděl naposledy 30. července ve večerních hodinách, když se chystali ke spánku. Jakmile se ale ráno probudil, již v domě nebyla.

Pohřešované dívky v Moravskoslezském kraji.
Nejsou plnoleté a zmizely beze stopy. Policie hledá dívky z Frýdecko-Místecka

"Po zjištění všech informací začali policisté po ženě okamžitě pátrat. Prověřovali jak obec Řeka, Smilovice, tak i nemocnice, autobusové zastávky, vlaková nádraží, hovořili s místními občany, od kterých získali mnoho poznatků, pátrali na silnicích, lesních cestách, v porostech i na loukách. Také byl nasazen psovod se služebním psem," řekla Deníku dále mluvčí policie

Čtěte také 

Největší sauna světa je kousek od Katowic. Do obřího wellness smí jen naháči

Mladá žena na vrcholu Beskyd upadla do bezvědomí, skončila v umělém spánku

Ladná Čeladná začíná již v pátek. Přiveze hudební hvězdy i rodinnou zábavu

Rozjela se rozsáhlá pátrací akce, do které byli zapojeni jak policisté obvodních oddělení, tak i kriminalisté, policisté ze speciální pořádkové jednotky i z letecké služby, zkrátka byly zalarmovány všechny dostupné síly a prostředky.

Nádražka ve Frýdlantě nad Ostravicí, 1. 8. 2023.
Nádražky Frýdecko-Místecko: Klasika se štamgasty a bez potřeby hotovosti

"V odpoledních hodinách pak policisté ženu nalezli živou a nezraněnou jedenáct kilometrů od místa bydliště. Vzhledem k tomu, že mohla strávit celou noc ve venkovním prostředí, byla na místo přivolána i rychlá záchranná služba, která ženu preventivně převezla k vyšetření do zdravotnického zařízení," dodala mluvčí policie.