"Rodina ji začala hned hledat v blízkém lese, kam seniorka chodívala na procházky, avšak neúspěšně. Následně zkontaktovala policii," uvádí k případu mluvčí policie Kateřina Kubzová. 

Policisté vzápětí rozjeli pátrací akci, kdy vytyčili perimetr možného pohybu seniorky, jednalo se zejména o zalesněný prostor. "Do pátrání se zapojili jak policisté z obvodního oddělení Frýdek-Místek, tak i policisté z Hnojníku, z oddělení hlídkové služby, ze speciální pořádkové jednotky, psovodi a vrtulník Letecké služby. K nim se přidali také dobrovolní hasiči a několik dobrovolníků z řad občanů a příbuzných," pokračuje mluvčí. 

Zubaři, zubní ordinace, ilustrační foto
Když chybí lidem z Frýdecko-Místecka zubaři, jezdí i do Polska. Jak to tam chodí

Akce se odehrála v sobotu 25. února. Oznámení o pohřešování ženy přijali policisté po 19. hodině. "Ta měla jen v lehkém oblečení odejít ven před dům k popelnicím s odpadky a domů se již nevrátila," upřesňuje mluvčí policie. 

Žena je dnes opět v pořádku doma, našel ji policista na čtyřkolce 

Kolem 22. hodiny pak přišla dobrá zpráva. Policista speciální pořádkové jednotky propátrávající těžko přístupný terén na služební čtyřkolce nalezl seniorku zhruba 1200 metrů od jejího domova.

"Žena ležela několik metrů od pěšiny v ostružiní. Byla podchlazená, ale při vědomí, nemohla se hýbat a stěžovala si na bolest pánve a nohy. Policisté a dobrovolní hasiči, kteří na místo dorazili, poskytli seniorce tepelný komfort a pomocí tzv. transportní sítě ji pěšky přepravili ke zhruba 300 metrů vzdálenému místu, kde si ji převzali záchranáři k ošetření a převozu do nemocničního zařízení," doplnila mluvčí policie. 

V současné době je již seniorka v pořádku zpátky doma s rodinou, která všem poděkovala za pomoc a skvěle odvedenou práci.