Letečtí záchranáři v sobotu dopoledne ošetřovali dva pacienty v Bílé. V prvním případě ve spolupráci s Horskou službou zajistili ošetření a transport sedmačtyřicetiletého muže, který při nehodě přepadl přes řídítka a poranil se na hlavě. „Chvíli byl v bezvědomí, se záchranáři později komunikoval,“ uvedl mluvčí krajských záchranářů Ladislav Lang.

U dvaapadesátiletého muže, který spadl na kole ve vysoké rychlosti při sjíždění kopce, spolupracovali záchranáři s výjezdovou skupinou RZP ze Zlínského kraje. Pacient při nehodě utrpěl středně závažné poranění v oblasti hrudníku. Oba muži byli po ošetření postupně letecky transportováni na oddělení urgentního příjmu do Fakultní nemocnice v Ostravě.

Třetího pacienta, dvaačtyřicetiletého muže, ošetřovala pozemní posádka RZP rovněž v Bílé ve spolupráci s Horskou službou. „Po pádu s kolem z výšky asi 1,5 metru si stěžoval na bolest v oblasti břicha. K vyloučení vnitřního zranění byl převezen na centrální příjem do nemocnice ve Frýdku-Místku,“ upřesnil mluvčí krajských záchranářů.

Čtvrtou cyklistku, pětačtyřicetiletou ženu, ošetřovali záchranáři ve Frýdlantu nad Ostravicí. Po kolizi s autem byla s podezřením na otřes mozku a poraněním dolní končetiny po ošetření převezena na chirurgickou ambulanci do Frýdku-Místku.

V sobotu před patnáctou hodinou vyjížděla lékařská posádka k pětapadesátileté ženě do Vratimova. Při pádu na kole utrpěla poranění hlavy. Po ošetření byla převezena s podezřením na otřes mozku na urgentní příjem do Městské nemocnice v Ostravě.

K další pětapadesátileté cyklistce vyrazili záchranáři na cyklostezku mezi Paskovem a Vratimovem deset minut před půl čtvrtou. Po pádu na kole si stěžovala na bolest horní i dolní končetiny. Po ošetření byla předána na urgentním příjmu ve Frýdku-Místku.

Vpodvečer zasahovala pozemní posádka z Nošovic u dvaašedesátiletého muže, který si pádem z kola poranil obličej. „Prvotní ošetření zraněného zajistila okolo jedoucí posádka hasičů. K dalšímu vyšetření byl pacient předán na úrazové ambulanci ve Frýdku-Místku,“ doplnil mluvčí krajských záchranářů.

Půl hodiny před půlnocí ze soboty na neděli ošetřovala zraněného cyklistu zdravotnická posádka v Bystřici. Devětatřicetiletý muž byl nalezen v příkopě vedle cesty s tržnými poraněními na hlavě a obličeji. Se záchranáři komunikoval a po ošetření zranění byl s podezřením na otřes mozku převezen na chirurgickou ambulanci do nemocnice v Třinci.

Záchrana paraglidisty z buku v Krásné.
Hasiči s horskou službou zachraňovali v Beskydech paraglidistu