Krátce před pondělní druhou hodinou noční bylo na silnici I/11 v katastru Bocanovic pořádně horko. Po dopravní nehodě osobního a nákladního automobilu, převážejícího brusné kotouče, vypukl požár, který zapříčinil vzniku mnohamilionové škody.


Nehoda se udála pravděpodobně kvůli nepozornosti dvaačtyřicetileté řidičky BMW, která při zařazení z levého do pravého pruhu přehlédla odstavený, ale výstražným trojúhelníkem řádně označený nákladní vůz s návěsem. Po nárazu do zadní části soupravy všechny vozy vznítily natolik, že ani tři zasahující jednotky hasičů nemohly vznikajícím milionovým škodám nikterak zabránit.

Dopravní nehoda v Bocanovicích na Třinecku.

„Hasiči na likvidaci nasadili dva vodní proudy, během hasebních prací byla komunikace zcela uzavřena. Po uhašení musely jednotky strhnout ohořelou konstrukci návěsu, která hrozila pádem a následně byl zprovozněn jeden jízdní pruh,“ zmínil se mluvčí hasičů Moravskoslezského kraje Jakub Kozák.

Škody nakonec vyšplhaly na částku přesahující deset milionů korun. Naštěstí ale při incidentu nebyl nikdo zraněn.

„Přítomnost alkoholu byla u obou řidičů na místě dopravní nehody vyloučena provedenou dechovou zkouškou,“ uvedla policejní mluvčí Karolína Bělunková. Při požáru vozidel nevznikla škoda jen na shořelých vozech, ale došlo také k poškození dopravní infrastruktury, a to na svodidlech a přilehlé protihlukové stěně.