S výzvou k výjezdu se na horské záchranáře obrátili pracovníci Integrovaného bezpečnostního centra Moravskoslezského kraje. „Už první informace hovořila o tom, že má žena pravděpodobně zlomený bérec. Po příjezdu na místo nehody jsme zjistili, že informace byla přesná. Během ošetření se ale zdravotní stav postižené začal komplikovat,“ popsal záchrannou akci Libor Kluz, zasahující člen Horské služby Beskydy.

Vzhledem k těmto okolnostem rozhodl dispečink IBC o vyslání vrtulníku Letecké záchranné služby z Ostravy. „Paní jsme poté zafixovali a šetrně jí na nosítkách dopravili náročným terénem. Pak jsme jí na naší terénní čtyřkolce transportovali k místu, kde mohl vrtulník přistát. Jeho posádka si zraněnou převzala a dopravila k dalšímu ošetření do nemocničního zařízení,“ doplnil Libor Kluz.

„Turisté často podcení složitost terénu na turistických trasách. Po zdánlivě obyčejném klopýtnutí pak může dojít ke značně komplikovaným zraněním, která vyžadují koordinovaný zásah Horské služby a LZS. Na místě je proto opatrnost i na značených a přehledných cestách,“ komentoval včerejší zásah Radan Jaškovský, náčelník Horské služby Beskydy s tím, že opět musí poděkovat Zdravotnické záchranné službě za výtečnou spolupráci.