Řidič osobního vozu Ford popsal, jak se nehoda vlastně stala. „Snažil jsem se vyhnout srážce s jiným autem, tak jsem musel stočit volant. Dopadlo to ale takto. Poničený mám předek a ruplou pneumatiku.

Škodu odhaduji asi na takových deset tisíc korun. Jaká je na ohnutém sloupu veřejného osvětlení, do kterého jsem narazil, si netroufám odhadovat,“ zamyslel se poškozený řidič s tím, že přivolal policii, aby nehodu vyšetřila. Lidé, kteří právě kolem procházeli, karambol živě komentovali.

„Byla to rána jako z děla. Zrovna jsem šel kolem, polekalo mě to. Stalo se to jen kousek od přechodu pro chodce, takže bylo velké štěstí, že ještě nesrazil nějakého chodce,“ mračil se muž středního věku.

„V dnešní době se jezdí nebezpečně. Před několika roky jsem se taky do jedné nehody namotala. Stalo se to vlastně jen kousek odsud – na křižovatce u vykopnutého, kde do mě vrazil rozjetý kamion, který mi nedal přednost. Potom se ten řidič ještě snažil ujet. Policisté jej ale zadrželi. Mě se sice nestalo nic, jenže auto bylo totálně na odpis. Od té doby se na cestách více bojím,“ přiznala se Jana Bačová z Bašky. Šestašedesátiletý Gustav Burdek z Frýdku-Místku už raději s řízením přestal úplně.

„Udělal jsem si řidičák už na vojně. Potom jsem začal pracovat na šachtě, na kterou jsem ale dojížděl autobusem, takže jsem auto ani nepotřeboval. A když se nad tím zamyslím, ani mi to nevadí. Dnes má řidičák skoro každý – a taky to podle toho vypadá. Zvláště ti mladí, kteří mají málo zkušeností za volantem, jezdí jako blázni,“ postěžoval si Burdek.

Patnáctiletá A. L. z Palkovic by si jednou řidičák udělat určitě chtěla. „Zatím to ale u mě není aktuální. Nehody se stávají každý den. Podle mě záleží na povaze. Každý řidič jezdí jinak. Bezpečnost by ale měla být na prvním místě,“ uzavřela mladá dívka.