Nehoda se stala 13. května odpoledne v katastru obce Kunčice pod Ondřejníkem. Osobní automobil zde srazil dva cyklisty, kteří jeli za sebou. Jeho řidič se u nich ani nezastavil a zbaběle ujel, aniž by těžce zraněným mužům poskytl první pomoc.

Z šetření vyplynulo, že šofér vozidla nepřizpůsobil rychlost jízdy dopravně technickému stavu pozemní komunikace a najel do protisměru, kde jeho přední části zachytil právě projíždějící cyklisty.

„Ti skončili s vážnými zraněními v příkopu. Díky svědeckým výpovědím, ze kterých vyplynulo, že se jednalo o automobil značky Škoda Felicie nebo Fabie a precizní práci policejního týmu při ohledání místa činu, bylo získáno dostatek informací, které umožnily kriminalistům započít mravenčí práci na vypátrání nezodpovědného řidiče," potvrdil frýdecko-místecký policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.

Trvalo to jen deset dní a neznámý pachatel dostal konkrétní podobu. „Jedná se o čtyřiačtyři­cetiletého muže z Frýdeckomístecka, který se k činu doznal. Podezřelému nepomohlo ani to, že automobil opravil a poškozené fragmenty vozu vyměnil za nové. Vzhledem k jeho chování po této nehodě nás nepřekvapil ani ten fakt, že muž neměl za volantem co dělat. Byl mu totiž vysloven zákaz řízení za jízdu pod vlivem alkoholu. Nepoučitelný řidič se takto dopustil hned dvou vážných deliktů. Nyní čelí obvinění z přečinu těžkého ublížení na zdraví a neposkytnutí první pomoci řidičem, za které mu hrozí trest v odnětí svobody až na pět let," uzavřel Vlastimil Starzyk.