O velkou vlnu emocí se postarala tragická dopravní nehoda, která se stala minulou neděli 23. června ve Starém Městě. Osmatřicetiletý řidič zahynul při nehodě, která se přihodila zhruba hodinu po půlnoci. Ve voze Renault Scenic narazil do zdi domu. „Do Starého Města vyjela jednotka profesionálních hasičů z Frýdku-Místku se třemi vozidly, povolán byl i vyprošťovací speciál Tatra 815," popsal tiskový mluvčí hasičů Petr Kůdela. „Hasiči museli zajistit vozidlo, které skončilo po nárazu ve svislé poloze žebříky," dodal Petr Kůdela s tím, že s položením na kola pomáhal právě vyprošťovací automobil. Náraz byl natolik intenzivní, že motor posunul až někde ke kufru.

Noční nehoda ve Starém Městě

Podle informací redakce se šofér, který byl na místě mrtev, jmenoval David Frýdecký, jenž bydlel v sousední Skalici. Ten se ještě v ten den bavil s manželkou a dětmi na sportovní akci ve Skalici. „Byla jsem tam taky, takže vím, že tam byl s celou rodinou. Ničeho zvláštního jsem si na nich nevšimla. Je to strašná tragédie, kterou v současné době prožívá celá obec. Zanechal po sobě manželku a tři děti. A za sebe vám můžu říct, že jsem ho opilého snad nikdy neviděla. Proto nevěřím tomu, že by před tou jízdou pil, jak se někteří domnívají. Mohlo se jednat o sebevraždu. Každopádně to ale neměl řešit tímto způsobem, na tom chodníku před domem, do kterého narazil, mohl klidně někoho zbytečně zabít," řekla žena ze Skalice, která nechtěla být jmenovaná.

„To víte, že jsem ho znala. Byl to vždycky takový pohodový chlap. Nikdy jsem neslyšela o tom, že by svou manželku bil, jak někteří ve Skalici povídají. Jsou to jenom fámy, které se vždycky po nějaké tragédii vyrojí. S pravdou ale nemají mnohdy nic společného. Pokud vím, tak ta jeho žena pracuje ve školní kuchyni. Spolu mají tři děti," uvedla Jana Hlavatá, která se do Skalice přestěhovala před sedmi roky.

Redakci se podařilo vyzpovídat i bratra zemřelého. „Abych vám řekl pravdu, jsem z toho pořád ve velkém šoku. Nějaké problémy se svou manželkou měl, jenže jsem netušil, že je nakonec vyřeší tím nejhorším možným způsobem – že se zabije. Ten večer, kdy se to stalo, se pohádali. Mezi nimi to nějakou dobu skřípalo. Kdykoli za mnou mohl přijít. On byl ale vždy takový uzavřený. Z toho důvodu bylo na něm těžké poznat, co se mu právě honí v hlavě. Svou manželku nikdy nebil, poprvé ji napadl až ten večer. Šlo ale jen o několik facek. Prostě mu nějak ujely nervy. On nikdy nechtěl být jako náš otec, který nás často fyzicky trestal. Proto to mohl být ten spínač, proč se nakonec rozhodl zabít takovýmto způsobem," těžce hledal slova jeho bratr. Pohřeb Davida Frýdeckého se konal ve čtvrtek.