Za nehodou stojí nepozornost řidičky automobilu. Ta vjela na trať v lokalitě Panské Nové Dvory právě ve chvíli, kdy se k přejezdu blížil osobní vlak.

„Nehoda se stala v 19.41 hodin. Osobní vlak jel do Českého Těšína. Při míjení přejezdu, který je chráněn pouze dopravním značením, došlo ke střetu s osobním automobilem. Při nehodě byli zraněni dva lidé, manželé ve věku třiašedesáti let. Ve vlaku nebyl zraněn nikdo. Na vlaku vznikla škoda za zhruba 100 tisíc korun, na automobilu za 40 tisíc,“ řekl Deníku Jan Kučera z Drážní inspekce s tím, že provoz na trati byl obnoven ve 22.51 hodin.

Podle předběžných informací z vyšetřování nedala řidička automobilu přednost vlaku, když patrně nerespektovala značku s příkazem k zastavení.

Vlak tlačil auto sto metrů, posádka přežila

Na místě zasahovaly tři jednotky profesionálních hasičů. "Vlak před sebou tlačil felicii asi sto metrů, hasiči museli z auta vyprostit dvě vážně zraněné osoby. Opatrně vyprostili zraněnou a zaklíněnou řidičku felicie a jejího spolujezdce, kteří byli při vědomí, a předali je týmům rychlé záchranné služby. Pak předali místo nehody Českým drahám," informoval mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

Večerní srážka motorového vlaku a felicie ve Frýdku-Místku.

Zranění skončili ve frýdecko-místecké nemocnici. "Naše posádky ošetřily dvě zraněné osoby. Muže se středně těžkým poraněním horní a dolní končetiny a hlavy. Žena utrpěla lehké zranění, a to hlavy a hrudníku. Oba zranění byli při vědomí, komunikovali a byli mimo bezprostřední ohrožení života," uvedl mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl.