Oba případy se staly ve čtvrtek 9. února. "V dopoledních hodinách musel stroj startovat do ski areálu Bílá v Beskydech a před sedmou večer pak do Dolní Moravice v Jeseníkách. Záchranáři přitom v obou případech spolupracovali se členy horské služby. U zraněných dospívajících dívek byla operátorům nahlášena vážná zranění a porucha vědomí," uvádí mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. 

V Bílé došlo k pádu čtrnáctileté dívky na lyžích a dle svědků krátkodobému bezvědomí, se záchranáři již byla v kontaktu. "Přivodila si poranění zad s podezřením na poranění páteře. Posádka LZS ji uložila do podtlakové matrace a podala léky," pokračuje mluvčí. 

Zásah policie, hořící vůz, dálnice D48, směr z Frýdku-Místku na Český Těšín, 7. února 2023.
VIDEO: Na dálnici z Frýdku-Místku hořel vůz. Řidič to netušil, všimla si policie

Na svahu v Dolní Moravici na Bruntálsku došlo ke střetu dvou lyžařů, po němž zůstala ležet v bezvědomé patnáctiletá dívka. "Utrpěla poranění mozku, dolní končetiny a hrudníku, prvotně ji ošetřovaly pozemní posádky ZZS, které však následně indikovaly zásah vrtulníku. Během zásahu záchranářů částečně nabyla vědomí, její stav však zůstával vážný. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byly pacientky v obou případech týmem leteckých záchranářů transportovány do traumatologického centra Fakultní nemocnice v Ostravě," řekl mluvčí