"První skončil v betonovém mostku v Havířově-Bludovicích a byl na něj použit automobilový jeřáb, druhý v katastru beskydské obce Krásná (okres Frýdek-Místek) v příkopu, na silnici jej vytáhl vyprošťovací automobil Tatra 815 s asistencí traktoru. Obě nehody se obešly bez zranění," uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. 

V Havířově, místní části Bludovice, skončil linkový autobus pravou částí mimo silnici v zábradlí betonového mostku. Nehoda se obešla bez zranění, všichni cestující opustili místo události před příjezdem hasičů. Zasahovaly zde dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Havířov a Karviná, odkud přijel automobilový jeřáb Demag/Terex.

"Při nehodě se autobus zaklesl prostředními dveřmi pod zábradlí betonového mostku a nebylo možné jej nadzvednout ramenem jeřábu. Hasiči vymysleli jiný účinný postup k vrácení autobusu zpět na silnici – pomocí zadního navijáku automobilového jeřábu a směrové kladky. To se hasičům povedlo a autobus odjel po vlastní ose k opravě do depa," sdělil Kůdela. 

V obci Krásná sjel autobus do příkopu pouze s řidičem, který vyvázl bez zranění. Zasahovaly zde dvě jednotky HZS MSK – ze stanic Nošovice a Frýdek-Místek, odkud přijel vyprošťovací automobil na podvozku Tatra 815.