Pět zranění si vyžádala dopravní nehoda polského kamionu MAN s dodávkovým automobilem Správy silnic Moravskoslezského kraje, která se stala v pondělí 6. dubna před třináctou hodinou na hlavním tahu v polovině cesty mezi Frýdkem-Místkem a Dobrou.

„Řidič kamionu na rychlostní komunikaci R48 srazil dodávku s přívěsem, která se převrátila na plot do příkopu. Následkem toho byli čtyři silničáři zraněni, z toho dva těžce,“ upřesnil tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Petr Kůdela s tím, že silničáři právě převáželi dopravní značení.

Podle neoficiálních informací Deníku, jeden z silničářů těžkým zraněním podlehl.

Druhá nehoda se stala po příjezdu profesionálních hasičů – do jejich stojícího auta se zapnutými majáky totiž narazil osobní automobil Seat údajně kvůli tomu, že se jeho šofér nevěnoval plně řízení, protože ze zvědavosti sledoval záchranářské práce u první nehody.

„Zaklíněnému a zraněnému řidiči pomohli ven hasiči. Na místo ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic v Nošovicích a Frýdku-Místku. Vypomohly jim dobrovolné sbory z Dobré a jejich kolegové z Nošovic.

Hasiči pomáhali týmu rychlé zdravotnické služby se zraněnými ze silničářské dodávky, kterou náraz kamionu doslova vymrštil mimo silnici,“ popisoval mluvčí hasičů Petr Kůdela. Prvního těžce zraněného muže přepravil do nemocnice vrtulník záchranné služby, druhého těžce zraněného převezla sanitka. Řidič polského kamionu, který převážel stroje, po nehodě nešťastně postával u krajnice, jelikož vyvázl bez zranění.

Zasahující záchranáři následně zabezpečili zdemolovaný Seat před požárem. Všichni hasiči naštěstí vyvázli bez zranění. Škoda na cisterně z hasičské stanice v Nošovicích předběžně činí 200 tisíc korun. „Mimo provoz bude asi jeden měsíc,“ zamyslel se při pohledu na zadní část nabouraného vozu velitel zásahu Michal Guth.

Okolnosti obou nehod už šetří Policie ČR, která uzavřela oba směry rychlostní komunikace a směrovala řidiče po „staré“ silnici mezi Frýdkem-Místkem a Dobrou. „Alespoň jeden jízdní pruh ve směru na Český Těšín byl opět průjezdný kolem půl třetí odpoledne,“ dodal Vlastimil Starzyk z Policie ČR ve Frýdku-Místku.