Srazil se zde motocyklista s osobním automobilem.

„Kolize se stala v úseku vjezdu z obce Návsí na takzvaný obchvat Jablunkova a Hrádku. Motorkář chtěl předjet dvě osobní vozidla před ním. Při tomto manévru se však střetl s protijedoucím vozidlem Volkswagen Passsat. Třiatřicetiletý řidič automobilu se snažil do poslední chvíle nehodě zabránit, ale neštěstí se odvrátit nepodařilo. Střetli se pravým bokem auta. Muž na motorce byl po nárazu do vozu odmrštěn na svodidla,“ popsal tiskový mluvčí Policie ČR ve Frýdku-Místku Vlastimil Starzyk.

Náraz byl silný a měl za následek velmi závažná zranění motorkáře. Proto na místě zasahoval vrtulník, který muže v kritickém stavu přepravil do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.

„Zasahující lékařka u něj zjistila poranění hlavy, hrudníku a končetin. Muž byl v bezvědomí a přímém ohrožení života. Záchranáři zajistili dýchací cesty postiženého, připojili jej k umělé plicní ventilaci a zahájili podávání léků,“ popsal tiskový mluvčí záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl. Další účastníci nehody nebyli nijak zraněni.

„Přes veškerou snahu lékařů jednatřicetiletý motorkář z Frýdecko-Místecka svým mnohačetným zraněním v nemocnici podlehl,“ potvrdil smutnou skutečnost Starzyk. Provoz na obchvatu byl v důsledku této tragické havárky až do 16 hodin zcela uzavřen. Po kyvadlovém řízení dopravy byl však krátce po páté hodině obnoven.