Nehoda byla hlášena po půl jedenácté v místní části Horní Žukov. Na místo vyrazili záchranáři a policisté. Těžce zraněnému motocyklistovi však už nebylo možno život zachránit a zemřel přímo na místě kolize. Jeho spolujezdce transportoval do nemocnice vrtulník.  

"Dvacetiletý muž, který cestoval na motocyklu, utrpěl vážná zranění, byl však při vědomí. Zasahující lékař u něj zjistil vícečetná poranění dolní končetiny, zranění horní končetiny a vyslovil rovněž podezření na poranění mozku. Záchranáři pacienta zajistili krčním límcem, uložili jej do vakuové matrace a zahájili podávání léků. Následně postiženého transportovali leteckou cestou do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. Druhým ošetřeným byl sedmasedmdesátiletý muž, jenž cestoval v automobilu. Utrpěl lehké poranění horní končetiny a byl mimo ohrožení života. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej posádka sanitního vozidla přepravila do zdravotnického zařízení a předala do další péče chirurgické ambulance nemocnice v Třinci. Druhý z mužů, který cestoval na motocyklu, utrpěl při střetu poranění neslučitelná se životem. Zasahující lékař u něj již mohl pouze konstatovat smrt," uvedl k zásahu u nehody mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl. 

Okolnosti nehody vyšetřuje policie. "Jednalo se o dopravní nehodu mezi osobním vozidlem a motocyklem. Oba řidiči jeli ve stejném směru na Český Těšín. 77letý řidič osobního vozidla Ford Focus chtěl pravděpodobně odbočit vlevo na místní komunikaci a motorkář ve stejném okamžiku vozidlo chtěl předjet. Došlo ke střetu. Jde o prvotní informaci pravděpodobného průběhu kolize, kterou potvrdí či vyvrátí samotné vyšetřování. Na motorce Honda CBR 600 cestovali dva muži, řidič 28 let a jeho spolujezdec ve věku 20 let. Mladík na motocyklu utrpěl zranění, která nebyla slučitelná se životem a zemřel. Jeho spolujezdec byl letecky transportován do ostravské nemocnice. Řidič osobního vozidla byl převezen do třinecké nemocnice. U zemřelého bude nařízena soudní pitva. U řidiče osobního vozidla byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Vyšetřování průběhu, zavinění a následků tragické nehody si převezme služba kriminální policie a vyšetřování," informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková. 

V době záchranných prací byla silnice zcela uzavřena, později policisté řídili dopravu kyvadlově.