"Dle předběžných informací jel třiačtyřicetiletý řidič vozidla Suzuki SX4 z dosud nezjištěných příčin v protisměru, kdy došlo ke střetu s protijedoucím vozidlem Volkswagen Arteon," uvedla pro Deník mluvčí moravskoslezské policie Kateřina Kubzová.

K nehodě na Frýdecko-Místecku došlo v úterý 22. srpna po 20. hodině. Řidič vozu Suzuki utrpěl zranění, kterým na místě podlehl. "Zraněnou dvaapadesátiletou řidičku z druhého vozidla si do péče převzali záchranáři. Na místě zasahovaly všechny složky IZS, komunikace byla na nezbytnou dobu uzavřena. Zjišťováním veškerých okolností nehody se zabývají kriminalisté," doplnila mluvčí policie. 

Bývalá místecká kasárna, srpen 2023.
FOTO: Kasárna Frýdek-Místek. Dnes bydlení pro uprchlíky, v plánu je policie

Zdravotničtí záchranáři obdrželi informace o střetu dvou osobních vozidel několik minut po dvacáté hodině. Na pomoc vyjela nejbližší zdravotnická posádka, která byla na místě události během šesti minut od přijetí výzvy, a vzlétl vrtulník LZS z Ostravy.

"Muž, jehož totožnost záchranáři v době zásahu neznali, utrpěl při nehodě mnohočetná poranění, kterým na místě podlehl. Zasahující lékař již mohl pouze konstatovat jeho smrt. Dvaapadesátiletou ženu týmy ZZS ošetřovaly s vážnými poraněními hrudníku, břicha a dolní končetiny. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče ji letečtí záchranáři transportovali do ostravského traumatologického centra," řekl Deníku mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. 

Ceny paliva na Frýdeckomístecku a Novojičínsku, 21. 8. 2023.
Pohonné hmoty zdražují. Kde na Frýdeckomístecku natankujete nejlevněji

Na místě zasahovaly profesionální jednotky hasičů ze stanice ve Frýdku-Místku a Nošovicích a jedna dobrovolná jednotka z Frýdlantu nad Ostravicí. 

"Hasiči, po příjezdu na místo události zjistili, že v jednom z havarovaných vozidel došlo k zaklínění jedné osoby. Tu, za pomocí hydraulického vyprošťovacího nářadí z vozidla vyprostili a následné předali do péče LZS. U druhé osoby bohužel došlo ke zranění, která byla neslučitelná se životem a byla prohlášena za mrtvou," doplnila pro Deník mluvčí moravskoslezských hasičů Kamila Langerová. 

V minulosti zadržení migranti v MS kraji.
Policie v Návsí zastavila převaděče a s ním i dvacítku migrantů

Během zásahu složek IZS byla komunikace zcela uzavřena. Po ukončení vyšetřování nehody ze strany Policie ČR, provedli hasiči úklid vozovky.