Na místo události vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci z opavské základny a vzlétli letečtí záchranáři z Ostravy. 

"Muž středního věku zůstal po kolizi se stromem zaklíněn uvnitř zdemolovaného automobilu, který byl nalezen okolo jedoucí sanitkou dopravní služby. Postižený nejevil žádné známky života. Po vyproštění zjistil zasahující lékař záchranné služby, že utrpěl mnohočetná poranění, jimž podlehl ještě před příjezdem záchranářů. Muži již nebylo pomoci a lékař mohl pouze konstatovat smrt," řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. 

Řidič (36) vozidla Škoda Octavia Combi jel ve směru od Chuchelné. "Muž s dosud nezjištěných důvodů sjel mimo silnici a narazil do stromu. Po nárazu vozidlo bylo vymrštěno zpět na komunikaci. Řidič utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel. Policisté na místě prověřili, že řidič ve vozidle cestoval sám," řekla k nehodě mluvčí policie Zlatuše Viačková.

Policie hledá svědky

Policie případ dále šetří. Policisté také žádají řidiče, kteří ve čtvrtek 8. října kolem poledne projížděli mezi obcemi Bolatice a Chuchelná, aby se přihlásili na lince 158 nebo 974 737 251. "Obracíme se žádostí i na řidiče, kteří mohli vozidlo Škoda Octavia Combi natočit na palubní kameru," dodala mluvčí polcie.