Po půl šesté přijali krajští operátoři tísňové linky volání s oznámením nehody automobilu a dvou motocyklů na silnici mezi obcemi Ostravice a Bílá. Na místo události byly okamžitě vyslány týmy rychlé zdravotnické pomoci a rendez-vous, stejně jako vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy.

„Pětačtyřicetiletý motocyklista byl po střetu v automobilem v bezvědomí a nejevil žádné známky života. Svědkové události u něj začali poskytovat základní první pomoc.

Ilustrační foto.
Nehoda u Frýdku-Místku. Motorkář narazil v jízdě do automobilu

Posádky ZZS následně zahájily rozšířenou resuscitaci za použití přístrojové techniky a léků. Navzdory tři čtvrtě hodiny trvající snaze o záchranu však pacient na místě podlehl mnohočetným poraněním, která utrpěl," uvedl mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

„Druhý motocyklista byl krátce v bezvědomí a ve vážném stavu – utrpěl poranění hrudníku, horní a dolní končetiny. Záchranáři mu poskytli přednemocniční neodkladnou péči, po zajištění krčním límcem a uložení do podtlakové matrace byl předán do péče lékařů urgentního příjmu FN Ostrava," doplnil závěrem mluvčí.