Traktor s valníkem plným dřevěných hranolů nezvládl ledovku na kopci a nezadržitelně se klouzal do místního ledového potoka. „Před velkou havárií a před zraněním traktoristy a závozníka všechny zachránil útlý doubek o průměru dvaceti centimetrů, který zachytil traktor i s valníkem. Pouze dřevěné hranoly se vysypaly na břeh a částečně do potoka,“ popsal průběh nehody tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Petr Kůdela.

Hasiči při příjezdu potkali oba muže, kteří zmateně chodili kolem stroje. I když nebyli nijak vážně zraněni, utrpěli šok. „Rychlá záchranná služba nebyla na těch pár modřin nutná, takže ji nikdo nevolal,“ dodal Kůdela. „Asi jsme se podruhé narodili, půjdeme to pořádně zapít,“ prohlašovali unisono pohledem na svážek s opřeným traktorem a volně přidruženým valníkem.

Spoj mezi traktorem a valníkem byl překroucený, bylo tedy potřeba obě části vytáhnout dohromady. K nehodě přijel vedle hasičské cisternové automobilové stříkačky (CAS) se silným navijákem i další záchranné vozidlo – traktor ze stejné firmy jako havarovaný „kolega“. Další traktor havarovaný traktor s valníkem zajišťoval, naviják na CASce ho vytahoval nahoru a na kola, ruce hasičů asistovaly. „Hasiči pak ještě odtáhli traktor i s valníkem asi padesát metrů na odstavné parkoviště,“ uzavřel Kůdela.