Na operační středisko byla nahlášena dopravní nehoda osobního automobilu v sobotu několik minut po třetí hodině.

"Na místo události byli okamžitě povoláni profesionálních hasiči ze stanice Frýdek-Místek spolu s dobrovolnými kolegy z obce Staré Hamry s celkem dvěma cisternami. V době nehody cestovaly ve vozidle dvě děti a jedná dospělá osoba. Při příjezdu první jednotky na místo nehody byly děti již mimo havarované vozidlo, z vozu je vytáhli projíždějící svědci nehody, kteří ihned zastavili, aby pomohli zraněným," popsal zásah hasičů jejich mluvčí Lukáš Popp s tím, že řidič vozidla zůstal v autě zaklíněn a museli ho z vozidla vyprostit hasiči pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení.

Hasiči pak asistovali přítomným posádkám zdravotnické záchranné služby s ošetřením zraněných osob a s následným transportem do připravených sanitních vozů.

"Šestiletý chlapec utrpěl poranění hlavy a mozku, nalézal se v život ohrožujícím stavu. Zasahující lékař musel zajistit jeho dýchací cesty a přístrojem řízenou ventilaci. Po fixaci krčním límcem, uložení do vakuové matrace a podání léků bylo dítě vrtulníkem přepraveno na urgentní příjem FN Ostrava," doplnil jeho slova mluvčí zdravotnické záchranné služby kraje Lukáš Humpl.

Kvůli špatnému počasí nemohl na místo doletět vrtulník LZS z Ostravy a pomoc účastníkům tak poskytovaly pozemní týmy z Frýdlantu a Frýdku-Místku.

"Desetiletý hoch byl zraněn na hlavě, hrudníku a horní končetině. Po ošetření jej pozemní posádka transportovala rovněž do ostravské Fakultní nemocnice. Pacient ve věku čtyřiapadesáti let byl po vyproštění z havarovaného automobilu při vědomí, byl ošetřen s poraněním páteře a dolní končetiny. Záchranáři jej předali k další léčbě na úrazové ambulanci nemocnice ve Frýdku-Místku," uvedl Humpl.

"Po zdokumentování nehody Polici České republiky provedly jednotky odtažení havarovaného vozidla na odstavné parkoviště, uklidili a zprovoznili komunikaci a následně se vrátily zpět na své domovské základny," dodal na závěr Popp.