"Policisté z dopravního inspektorátu Frýdek-Místek prošetřují dopravní nehodu, ke které došlo dne 23. října 2023 v době okolo 5.45 hodin v Třinci ulici Jablunkovská," uvádí mluvčí moravskoslezské policie Pavla Procházková.

Konkrétně k nehodě došlo na vyznačeném přechodu pro chodce mezi vlakovým nádražím Třinec-Centrum a domem s číslem popisným 159.

Hasiči zasahovali v sobotu 28. října u požáru automobilu ve Frýdku-Místku. Snímek z videa hasičů.
VIDEO: Požár Škody ve Frýdku-Místku. Hasičům stačil jeden proud

"Z předběžně zjištěných informací vyplývá, že šestnáctiletá chodkyně přecházela v Třinci po vyznačeném přechodu pro chodce z levé strany komunikace a v tomto prostoru došlo ke střetu mezi ní a přední částí nákladního automobilu značky Mercedes Benz Sprinter modré barvy. Následně došlo k pádu a zatím neupřesněnému zranění chodkyně," řekla dále mluvčí policie. 

Dva měsíce po větrné kalamitě v Beskydech, 27. 10. 2023.
VIDEO: Lesy v Beskydech po kalamitě už nebudou stejné, co a proč se změní

Policisté se zabývají okolnostmi a příčinami dopravní nehody. Zjišťují průběh nehodového děje a v souvislosti s tím se obrací na blíže nezjištěné svědky, kteří se v danou dobu mohli nacházet na uvedeném místě.

"Také žádají řidiče vozidel, kteří místem v danou dobu projížděli, a jejich vozidlo případně disponuje palubní kamerou, aby se obrátili na tísňovou linku 158, případně přímo na dopravní inspektorát Frýdek-Místek," doplnila policejní mluvčí.