Při nehodě byla na dlouhou dobu zablokována část silnice směrem z Českého Těšína do Frýdku-Místku. Druhá polovina vozovky (tedy směrem na Český Těšín) zůstala průjezdná. Při nehodě se naštěstí nikdo nezranil.

Již rozbité lahve bylo zapotřebí uklidit, aby byla silnice uvolněna. Bylo tak rozhodnuto povolat na místo speciální techniku ze stanic HZS MSK ve Frýdku-Místku (kontejnerový nosič na podvozku Tatra 815–7 s valníkovou nástavbou) a v Ostravě-Zábřehu (kontejnerový nosič na podvozku Mercedes-Benz Actros s valníkovou nástavbou a speciální nakladač Bobcat).

„Po příjezdu speciální techniky byl nakladač Bobcat využit na naložení rozbitého nákladu na valníkové nástavby. Poté byl nakladač Bobcat vybaven speciálním zametacím válcem na dočištění silnice. Rozbitý náklad byl následně odvezen k likvidaci a nerozbité přepravky s lahvemi plnými piva zpět do pivovaru," žekl mluvčí hasičů Petr Holub.

Celý zásah hasičů zabral zhruba 4 hodiny, poslední jednotka se na svou základnu vrátila kolem půl třetí hodiny odpolední. Příčina dopravní nehody a škoda vzniklá při dopravní nehodě jsou v šetření Policie ČR.