Svědek operátorce střediska záchranné služby oznámil, že motorkář je po nehodě v bezvědomí. Řekl, že lidé na místě muži poskytují první pomoc, a to včetně srdeční masáže.

„Na místo byly vyslány posádky záchranné služby ze stanovišť v Jablunkově a Třinci. V době příjezdu záchranářů nejevil pacient žádné známky života. Došlo u něj k zástavě srdeční činnosti i dýchání,“ řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

„Osmadvacetiletý muž utrpěl poranění neslučitelná se životem a na místě jim podlehl. Zasahující lékař již postiženému nemohl nijak pomoci a byl nucen konstatovat jeho smrt,“ dodal Humpl.

Neměl přilbu, hlavou narazil do bříz

Nehoda se stala před čtvrtou hodinou odpoledne. Policisté na místě zjistili, že motocykl MZ 251 řídil muž z Bukovce. „V mírné levotočivé zatáčce motocykl rozkolébal a byl jím pak vymrštěn vpravo mimo vozovku. Zde narazil hlavou do vzrostlých bříz. Jelikož neměl na hlavě přilbu, utrpěl devastující zranění hlavy, kterému na místě podlehl,“ potvrdil policejní mluvčí Ivan Žurovec. „Tělo oběti nechali policisté převézt k provedení soudní pitvy. Z dosavadního šetřní nevyplývá, že by na smrti motocyklisty nesla vinu jiná osoba.“

Přečtěte si také:
Ve Starých Hamrech se zabil motorkář
V Soběšovicích se zabil motorkář