Kabina byla vražena na strom a jeho větve poškodily elektrické vedení.

Dále hasiči zjistili, že v kabině je zaklíněn zraněný řidič. Ihned jej za pomoci hydraulického vyprošťovacího nářadí začali z kabiny dostávat ven. Při nehodě kamionu došlo také k velkému úniku provozních tekutin do půdy a na silnici.

Na místo proto byli povoláni pracovníci ČIŽP, úřadu a Povodí Odry. Díky narušení elektrického vedení byli povoláni také pracovníci rozvodných závodů. Prostřednictvím Národního dopravního informačního centra byli o dočasném uzavření silnice informováni projíždějící řidiči.

Zásah byl velmi komplikovaný a po půlhodině se podařilo zraněného řidiče z kabiny vyprostit a předat posádce záchranné služby k dalšímu ošetření a převozu do zdravotnického zařízení. Hasiči dále za pomoci výškové techniky provedli vyproštění kamionu, zlikvidovali únik provozních tekutin a místo nehody předali policii ČR k vyšetření příčiny nehody.

Na místě zasahovali hasiči HZS Moravskoslezského kraje, stanice Třinec, Český Těšín, Karviná a Frýdek – Místek a dobrovolní hasiči z obce Třinec – Guty.

kpt. Ing. Petr Faster