Autobus právě stál u okraje komunikace v době, kdy tam projížděl 23letý muž na motocyklu. Motorkář se snažil chodci vyhnout brzděním a úhybným manévrem, ale i přesto došlo ke střetu.

„Mladý muž na motorce i chodec utrpěli zranění a byli předáni do péče zdravotníkům. Dechové zkoušky byly s negativním výsledkem. Další okolnosti prošetřují frýdecko-místečtí dopravní policisté," sdělila k nehodě Pavla Jiroušková na moravskoslezskou policii.

Na místo nehody spěchaly i záchranářské týmy, a to dva zdravotnické, spolu s lékařským rendez-vous ze základen Frýdek-Místek a Nošovice.

„Osmnáctiletý mladík utrpěl při nehodě poranění hlavy, horní a dolní končetiny, jevil rovněž známky otřesu mozku. O čtyři roky starší motorkář musel být ošetřen s poraněním horní a dolní končetiny. Posádkou ZZS byl zajištěn krčním límcem a vakuovou matrací," řekl k zásahu záchranářů jejich mluvčí Lukáš Humpl.

Oběma pacientům záchranáři poskytli přednemocniční neodkladnou péči a poté je předali do další péče na centrálním příjmu frýdecko-místecké nemocnice.