Jeden a půl roku má hošík, který se opařil v neděli na Frýdecko-Místecku. 

Koronavirus - Ilustrační foto
Česko tohle nikdy nepoznalo. Lidé jsou v karanténě, do práce i pro jídlo smějí

"Zasažena byla oblast hrudníku a horní končetiny dítěte," uvedl mluvčí moravskoslezských zdravotnických záchranářů Lukáš Humpl. 

V pátek 13. března se horkým čajem opařila sedmiletá dívka v Havířově. "Zasahující lékařka zjistila postižení břicha a dolní končetiny," řekl mluvčí záchranářů.

V neděli 8. března po poledni pak vyjížděli a vzlétali záchranáři do jedné z obcí na Bruntálsku, a to k devíti měsíční dívence, která se opařila horkou kávou v oblasti hrudníku. 

Fakultní nemocnice Ostrava.
Fakultní nemocnice Ostrava zavádí od úterka nouzový režim

"Záchranáři dětem poskytli ošetření v rámci přednemocniční neodkladné péče – krytí popálených ploch, zajištění léky a poté je přepravili do ostravské Fakultní nemocnice, kde byly předány na pracovišti popáleninového centra," pokračuje mluvčí Lukáš Humpl.

Záchranáři tak připomínají potřebu zajistit bezpečnost malých dětí v domácnosti. "Obvykle totiž stačí jen krátká chvíle nepozornosti dospělého a může dojít k velmi bolestivému úrazu. Stále platí jednoduchá zásada – veškeré potencionálně nebezpečné předměty mají být umístěny mimo dosah malých dětí. Toto pravidlo je velmi důležité, a jeho dodržení je důležité právě v případě horkých tekutin na stolech a kuchyňských linkách," doporučují zdravotníci. 

Richard Konkolski.
Richard Konkolski: Nejtěžší bylo získat povolení k plavbě!
Nadační fond Paragraf, na snímku Petr Kausta, v Ostravě 24. zaří 2018.
Petr Kausta: Noc práva ukázala, že lidé se práva bát nemusejí