Nehoda se udála na přejezdu, který byl zabezpečen pouze výstražnými kříži, které doplňuje pouze dopravní značka STOP. Při nehodě byl usmrcen pětašedesátiletý řidič osobního automobilu.

K události vyjely tři hasičské sbory – profesionální jednotka z Frýdku-Místku, dobrovolný hasičský sbor z Frýdlantu nad Ostravicí a drážní hasiči. „Hasiči řidiče z vraku vyprostili a oživovali. Odhadem dvě desítky cestujících ve vlaku, včetně strojvedoucího, vyvázly bez zranění,“ popsal tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Petr Kůdela s tím, že vlak, který tvořila elektrická lokomotiva a „motorové“ vagony, narazil do auta na přejezdu z pravé strany.

Na místo vyjela rychlá záchranná služba z Frýdlantu nad Ostravicí. Zároveň vzlétl i vrtulník letecké záchranné služby. „Lékaři na místě zjistili, že pacient nejeví známky života. Utrpěl mnohočetná poranění v oblasti hlavy a hrudníku. Záchranáři již muži nemohli nijak pomoci, postižený svým zraněním podlehl ještě před jejich příjezdem. Posádky na místě nehody neošetřovaly žádného dalšího pacienta,“ potvrdil tiskový mluvčí záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.

„Škoda na vozidle dosáhla 200 tisíc korun. Na vlaku doposud vyčíslena nebyla. Provoz na trati byl na přechodnou dobu přerušen,“ dodal mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.