Informaci o muži, který s padákem nechtěně přistál na vysokém smrku pod vrcholem vyhledávané turistické i „padákové“ hory Ondřejník u Frýdlantu nad Ostravicí, obdrželo operační středisko hasičů kolem čtvrt na tři odpoledne. Na záchranu vyslalo zkušené profesionální hasiče-lezce z Frýdku-Místku a Ostravy.

„Oznamovatel nehody čekal na hasiče u jedné z chat na Ondřejníku a zavedl je až ke stromu, na kterém sportovec visel. Padáčkář, který předtím startoval ze svahu Ondřejníku, se nacházel ve výšce asi deseti metrů nad zemí. Z neobvyklého přistání vyvázl bez zranění. Hasiči jej pomocí lezecké techniky sundali na pevnou půdu během dvaceti minut. Potom se postarali také o jeho padák. Dole skončil bez poškození. I to vyvolalo velkou vděčnost sportovce,“ popisoval tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Petr Kůdela s tím, že zachráněný sedmapadesátiletý muž je přitom zkušeným letcem. Podle jeho slov za nehodu mohly jarní turbulence a jeho příliš nízký let nad špičkami stromů, které jej zachytily.

„V začátcích létání na padáku jsem občas končíval v objetí stromů. Takové přistání se mi ale nepovedlo už minimálně patnáct let,“ omlouval se muž z Frýdku-Místku.