Ze vzduchu pátral i policejní vrtulník s termovizní. Nemalou měrou pomohli i hasiči. „Cílem bylo vypátrat šestatřicetiletého muže z Frýdku-Místku. Ten doma řekl, že se jde před směnou projet na kole. Kolegovi z práce však poslal textovou zprávu na mobil, že neví jestli stihne přijít včas, jelikož měl na kole kolizi. Z projížďky se však domů nevrátil – a v práci se už také neobjevil. Po tomto manželka cyklisty neváhala a věc oznámila na Policii,“ popisoval zastupující tiskový mluvčí PČR Frýdek-Místek Vlastimil Starzyk.

Okamžitě se rozběhlo prověřování a šetření, které vyústilo v započetí pátrací akce. Ta se rozběhla v patnáct hodin. Muže se však první den najít nepodařilo. Po vyhodnocení dalších skutečnosti pak pátrání pokračovalo s co největším možným nasazením policistů a techniky. Policisty vytvořené rojnice nakonec přinesly své ovoce.

„Asi po hodině pátrání cyklistu, který odpovídal popisu, našli na takzvané Hukvaldské stezce. Po krátké chvilce bylo jasné, že se jedná o muže, po kterém se pátralo. Byl zmatetý, dezorientovaný a nedokázal vysvětlit, co se mu vlastně stalo. Jelikož jeho stav a amnézie odpovídaly poranění hlavy, přivolali jsme lékařská pomoc,“ dodal Starzyk. Zdravotníci jej následně převezli do nemocnice k dalšímu vyšetření. Nasazení mnoha policistů a techniky vedlo k záchraně života zraněného muže. „Nyní bude probíhat ze strany Policie šetření, aby se zjistilo, co se vůbec stalo – a za jakých okolností se zranil,“ uzavřel Vlastimil Starzyk.