„Mám teď za sebou pět měsíců hodně kvalitního tréninku a konečně bych byla ráda, kdyby se ta dřina následně i zúročila. Zatím ale formu nemám, doufám, že je teprve někde na cestě,“ směje se při vyprávění rodačka z Bašky a vzápětí dodává: „V lednu jsem absolvovala vysokohorské soustředění v australských Snowy Mountains (Sněžné hory – nejvyšší pohoří v Austrálii, pozn. red.). Dřelo nás tam více jak třicet a aby toho nebylo málo, tak jsme spali v kyslíkových stanech ve třech tisících metrech. Byli tam závodníci z celého světa a příprava, musím říct, probíhala nad mé očekávání.“

Poté Schindlerovou trochu pozlobil hamstring, který jí překazil už loňskou sezonu. „Byla to škoda, jelikož jsem nemohla kvůli tomu vyladit formu na australský šampionát, který proběhl v tasmánském Hobartu. Zranění už je naštěstí minulostí, takže závod dopadl nad očekávání dobře,“ svěřila se Zuzana Schindlerová.

Za velikého vedra, v němž teploty dosáhly 39 stupňů Celsia, se v Hobartu uskutečnilo chodecké utkání do 22 a 19 let mezi domácí Austrálií a hosty z Nového Zélandu. Závodů se zúčastnili rovněž i starší chodci z jiných zemí.

„To teplo bylo vražedné, vždyť šlo za posledních sedmdesát let o teplotní maximum. Nakonec jsem skončila třetí v čase 1:37:33 hodin. Vím, čas to není zrovna úchvatný, ale kdo to nezažil na vlastní kůži, nepochopí, v jakých podmínkách jsme se museli postavit na startovní čáru. Polovina startujících nakonec závod ani nedokončila a časy těch, co se do cíle dostali, vůbec neodpovídaly vloženému úsilí. Tedy až na pár výjimek, jako jsou Claire Tallent či Blake Steele. V těchto dnech chci ještě kvalitně potrénovat a po cestě domů si ještě odskočím na závod světového Challenge v Číně, kde mám v plánu potvrdit svou nominaci na olympiádu,“ maluje si nejbližší plány česká reprezentantka v chůzi.

Pro informaci přidáváme, že A limit je čas 1:33:30 a B limit 1:34:30. Limit A se počítá od loňského roku, takže letos závodníkům stačí svou nominaci potvrdit výkonem lepším než je B limit.