SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK – PŘEROVSKÝ VK 2:3 (-22, 23, 21, –21. –12)

Přerovanky do utkání vstoupily jako uragán a rychle si vypracovaly odstup 10:2. Domácí poté hru srovnali (15:15), ale závěr první sady opět patřil hostujícím hráčkám. Také úvod druhého setu patřil svěřenkyním trenéra Sirvoně, ovšem v dramatické koncovce Sokolky zabojovaly a bylo srovnáno. „První set jsme začali dobře. Dokázali jsme využít toho, že domácí byli pod tlakem. Další dva sety byly ale z naší strany už špatné,“ hodnotil začátek utkání hostující kouč Vladimír Sirvoň.

Třetí sada se totiž opět hrála v režii frýdecko-místeckých volejbalistek, které prakticky vedly po celý čas setu. Čtvrtý set měl ukázat kdo s koho. Získají domácí vytoužený třetí bod a nebo dokáže nadšeně bojující soupeř vyrovnat na 2:2? Tuhle otázku si pokládalo v hledišti okolo dvoustovky příznivců domácích i hostujících barev. Přerovanky zlepšily hru na síti a bojovným výkonem si vybojovaly rozhodující zkrácenou sadu. I v ní však hostující volejbalistky byly lepší, takže z těsného vítězství 3:2 se nakonec radoval soupeř.

„Dnes se hrál velmi pěkný volejbal extraligové úrovně, se spoustou nádherných a obětavých výměn. Ve čtvrtém setu se výborně na útoku rozehrála hostující Murčinková, kterou jsme bohužel neubránily. Také zákroky libera Dedíkové zvedly Přerov do hry. Rozhodující set hosté zvládli lépe jak útočně, tak i na přihrávce,“ hodnotila utkání domácí trenérka Alexandra Dedková.

„V rozhodujících dvou sadách se bojovalo o každičký míč. My jsme naštěstí lépe zvládly koncovky. Z našeho pohledu jsme se ziskem dvou bodů spokojeni,“ dodal hostující kouč Vladimír Sirvoň.

Sokolky odehrají do konce druhé části extraligové soutěže již jen dvě utkání. Ve čtvrtek 15. března zajíždí na palubovku nedaleké Ostravy, v sobotu 17. března pak hostí v místecké hale u 6. ZŠ od 17 hodin celek Šternberku.

Rozhodčí: T. Vojtíšek, J. Dziacký, V. Kovář st., diváci: 200, doba hry: 108 minut.

Frýdek-Místek: Frigmanská, Orlovská, Mazurová, P. Kojdová, H. Kojdová, Závodná. Libero: Spáčilová. Střídala: Pavelková. Trenérka: Alexandra Dedková.

Další výsledky 25. kola: Slavia Praha – SK UP Olomouc 3:0 (19, 19, 19). Utkání Olymp Praha – VK Agel Prostějov se hrálo po uzávěrce. TJ Ostrava – SG Brno 3:1 (15, 17, –22, 19).