AC Gamaspol Jeseník – SKP Likop Třinec 6:6 (3:4)

V utkání, které se původně mělo hrát v prosinci, papírový favorit omráčil svého protivníka třemi ranami. Tu první mu zasadil po pěkné individuální akci Sierota, druhou Sporysz, který proměnil penaltu za nedovolený zákrok na Stoszka a třetí Opluštil těžící z dobré práce Stoszka. Jeseník třígólové manko dohnal, ale po dvaceti minutách nakonec přece jen prohrával, protože Csikán ho srazil gólem do šatny.

Po změně stran futsalisté Jeseníku vývoj utkání otočili a ujali se vedení 5:4. Třinec záhy odpověděl vyrovnávající trefou Barona a v závěru při hře bez gólmana zareagoval Sniegoněm rovněž na šestou branku domácích.

„Nebylo to dobré. Skoro všechny góly byly jako přes kopírák, protivníkovi jsme je dopřáli hrubými individuálními a taktickými chybami. Přihrávky středem hřiště prostě chodit nemají. Špatně jsme obsazovali, naši mladí hráči protazím nemají zažitý herní systém, kupí zbytečné chyby,“ kritizoval trenér Třince Josef Cieslar starší a pokračoval: „Není to teď ono. Stoszek potřebuje dostávat přesné přihrávky do vymezeného prostoru. Po odchodu syna Josefa většinu akcí táhne sám a střelecky se už tolik neprosazuje. Hráči musejí zavřít střed hřiště, více se vracet a vyvarovat se zbytečných kiksů.“

Vinou neúčasti Sikory, Kreželoka a Nového se v třinecké bráně objevil teprve 15letý Jakub Revay, gólman fotbalového Třince. I přes šest inkasovaných gólů vytáhlý brankář sklidil od trenéra pochvalu. „Snažil se chodit na zem, domácí ho často lobovali. Na svůj nízký věk to však zvládl velice dobře. Rozhodně obstál, byl našim nejlepším hráčem,“ vyzvedl mladíka trenér Likopu Cieslar.

Branky: Sierota, Sporysz z pen., Opluštil, Csikán, Baron, Sniegoň.

Třinec: Revay – Sierota, Opluštil, Sniegoň, Stoszek – Csikán, Sporysz, Samek, Baron. Trenér: Josef Cieslar starší.

1. FC Květnice Tišnov – SKP Likop Třinec 4:0 (1:0)

Čtvrtá porážka Likopu v probíhajícím ročníku sezoně se začala rodit už v prvních dvaceti minutách, které patřily hostitelům. Ti ve druhé části střetnutí mátožným Třineckým přibalili na cestu ještě další tři góly. Likop nastoupil téměř kompletní, ale zklamal na celé čáře a letos vůbec poprvé vyšel střelecky naprázdno. „Původně jsme si mysleli, že to budeme bez Josefa Cieslara mladšího zvládat lépe. Teď je zřejmé, jak moc nám na hřišti schází. Souhra nám vázne, signály a standardní situace nám nevycházejí. Nikdo nevyčnívá, ani jeden z nás není schopen mužstvo táhnout. Pár slibných možností jsme si vytvořili, ale s hurá futsalem, který jsme předváděli, bychom snad čekali na gól až do rána,“ pronesl zklamaně kapitán poražených Lukáš Stoszek.

V pátek je na pořadu okresní derby, v třinecké hale STaRS se ve 20 hodin do sebe pustí třinecký Likop a frýdecko-místecký United.

Třinec: Sikora – Duda, Sniegoň, Stoszek, Sierota – Csikán, Mendrok, Očadlík, Baron (21. Samek). Trenér: Josef Cieslar starší.

Další výsledky 19. kola: Gamaspol Jeseník – Helas Brno 3:4 (2:3), Slavia Havířov – Lino Kalábek 8:2 (1:2), Gillotina Choceň – SK Líšeň 7:4 (3:1), United Frýdek-Místek – Agromeli Brno 5:6 (3:2) – branky FM: Pařenica 4, Marián Causidis, VŠB Ostrava – Komax Kunčice p. O. 6:2 (3:0) – branky Kunčic: Bartoš, Žáček.

(rom)