Karty do nadstavby byly rozdány ještě před závěrečným kolem základní části. Do elitní šestky se probojovali: Dukla Praha, Zubří, Karviná, Jičín, Lovosice a Přerov. Ve skupině o udržení si zahrají: Plzeň, Hranice, Frýdek-Místek, Brno, Kopřivnice a Třeboň. Jak týmy ve skupině o 1. 6. místo, tak mužstva ve skupině o 7. 12. místo, se utkají v nadstavbě systémem každý s každým doma a venku, přičemž body ze základní části zůstávají zachovány.

V boji o titul má nejlépe našlápnuto obhájce loňského triumfu (Dukla Praha), který má dvoubodový náskok na Zubří. O další tři body zpět je Karviná, ani ona ale není ze hry venku. Na vzájemný duel prvního s druhým se můžeme těšit hned ve druhém kole nadstavby, tedy ve středu 18. dubna, kdy se valašský celek představí v Praze.

Ve skupině o 7. 12. místo se hraje o umístění, přičemž tým na poslední příčce přímo padá do I. ligy. Plzeň (23 bodů) a Hranice (21) se budou spíše soustředit na boj o konečnou sedmou pozici. Také házenkáři SKP Frýdek-Místek, pokud u nich nedojde k zásadnímu poklesu výkonnosti, by se sestupovým problémům měli vyhnout. Nejhůře na tom je s pouhými třemi body Třeboň, ale ani Kopřivnice se sedmi body a Brno s deseti rozhodně nemají extraligovou jistotu.

Frýdečtí vstoupí do nadstavby sobotním utkáním v Brně. „V té nadstavbové části bychom rádi dávali více prostoru našim mladým hráčům. Je to ideální možnost, jak je pomalu zapracovávat na extraligovou házenou. I proto jsme na soupisku dopsali ještě našeho dorostence Sebastiána Stracka,“ prozradil frýdecko-místecký asistent trenéra Petr Mazur. Frýdek si během reprezentační pauzy zahrál několik přípravných duelů. „Hráli jsme jak se Zubřím, tak i dva duely s polským účastníkem nejvyšší soutěže ze Zabrze. Kluci jsou na následující zápasy natěšeni, jen Peťa Kichner se léčí po zlomenině nosu. Uvidíme, jak na tom bude,“ dodal Petr Mazur.

NADSTAVBA

SKP FRÝDEK-MÍSTEK

KP Brno Frýdek-Místek (so, 14. dubna 17.00 h), KH Kopřivnice Frýdek-Místek (st, 18. dubna 18.00 h), Frýdek-Místek Talent Plzeň (ne, 22. dubna 17.00 h), Cement Hranice Frýdek-Místek (ne, 29. dubna 10.30 h), Frýdek-Místek Třeboň (út, 1. května 17.00 h), Frýdek-Místek KP Brno (ne, 6. května 17.00 h), Frýdek-Místek KH Kopřivnice (út, 8. května 17.00 h), Talent Plzeň Frýdek-Místek (so, 12. května 18.00 h), Frýdek-Místek Cement Hranice (ne, 20. května 17.00 h), Třeboň Frýdek-Místek (so, 26. května 11.00 h).¨

(fei, sch)