V rámci 10. ročníku Frýdlantských sportovních her, které se konají pod patronací Města Frýdlant nad Ostravicí, proběhne v sobotu 16. června již 9. ročník motocyklové soutěže enduro „O pohár Lysé hory", kterou pořádá SC Enduro Morava ve spolupráci s Městem Frýdlant n. O. a ČSMS. „Závod se stal díky své náročnosti a skvělé organizaci nejprestižnější klasickou motocyklovou soutěží v České republice. Ozdobou závodu nejsou jen sportovní výkony jezdců, ale i pravidelná účast motocyklových legend, jejichž jména se vryla nesmazatelně do historie v dobách největší slávy motocyklových soutěží," řekl ředitel závodu Jaroslav Kmošťák.

Závody se uskuteční stejně jako v roce 2010 na Čeladné a v jejím okolí. „Soutěž se pojede na asi čtyřicetikilometrovém okruhu s dvěmi měřenými rychlostními zkouškami. Start i cíl závodu je v areálu hotelu Prosper a všichni jezdci by měli absolvovat dle počasí čtyři kola. Startovní listina je opravdu nabitá zvučnými jmény. Představí se zde například nestárnoucí Roman Michalík, či mladá naděje Marek Borák. Závodu se rovněž zúčastní bývalí mistři světa Otakar Kotrba, Bohumil Poslední a další," prozradil některá jména devátého ročníku Jaroslav Kmošťák.

Příznivci motorismu si tak jistě přijdou na své na obou rychlostních zkouškách. První se pojede hned po startu na Farských lúkách. Druhá pak v technicky náročném terénu na pozemcích 1. Lašské s.r.o. s nádherným výhledem na Beskydy. „Dříve než závodníci vyjedou na trať, tak se všichni organizovaně přesunou v 9.30 hodin na parkoviště u frýdlantského obchodního domu Omma, kde proběhne slavnostní zahájení. Tady si diváci budou moci prohlédnout závodní stroje. Poté se všichni vrátí zpět do areálu hotelu Prosper, kde od 11 hodin začnou samotné závody," zve na akci všechny příznivce motorismu Jaroslav Kmošťák za pořadatele z SC Enduro Morava. „Pro diváky koncem závodů akce nekončí. Pořadatelé připravili ještě od 17 hodin za účasti asi dvaceti jezdců vložený závod – Fichtl Cup," dodal Kmošťák.

Celodenní akce poté pokračuje besedou s legendami motocyklového sportu – několikanásobnými mistry světa Josefem Fojtíkem, Petrem Válkem, Josefem Císařem, Jiřím Císařem a dalšími vynikajícími závodníky. Večer zahraje k poslechu i tanci skupina SpiderX. „Závěrem bych chtěl požádat všechny návštěvníky závodu, ale i turisty, kteří se v době závodu budou pohybovat kolem soutěžní trati, aby dbali zvýšené opatrnosti, nechť nedojde ke zbytečnému zranění jezdců, ani samotných turistů," upozorňuje ředitel závodu Jaroslav Kmošťák.