„Ani další sezona nebude vůbec jednoduchá, jelikož již teď je jisté, že další ročník bude mít už jen deset týmů v nejvyšší soutěži," prozradil vedoucí frýdecko-místeckého celku Petr Mazur. V praxi to tedy znamená, že jedenáctý tým v nadcházející sezoně sestoupí, desátý si pak zahraje s nejlepším celkem 1. ligy baráž.

V další sezoně se Frýdečtí představí s novým trenérským vedením, kdy Jiřího Kekrta (odešel do Povážské Bystrice, pozn. red.) nahradil na lavičce SKP Aleš Chrastina. Tato změna ale není jediná, která v těchto dnech ve frýdeckém celku nastala. Urostlý pivot Leoš Petrovský zamířil do Plzně, Holbein do Německa, Hladký ukončil kariéru. Hodně se v těchto dnech mluví o odchodu bratří Mecových do nedaleké Karviné. „S tím my ale bohužel nic nenaděláme, jelikož oba jsou kmenovými hráči Polanky," podotkl Mazur. Naopak příznivou zprávou pro frýdecko-místecké fanoušky je návrat šestatřicetiletého pivota Davida Kalouse, který naposledy působil v Karviné. „Kromě Davida se klub ještě domluvil na příchodu dvou mladých hráčů, a to levé spojky Dominika Habarty (ročník 1990) z Uherského Hradiště, který to již u nás před dvěma lety zkoušel, a pak Lukáše Frančíka (1991) ze Sokola Ostrava. Ten hrál naposledy v Kopřivnici. Dále uvidíme, jak dopadnou jednání o návratu Dana Hojníka," prozradil další změny v kádru frýdecko-místeckého SKP Petr Mazur.

Na házenkáře Frýdku čeká již ve středu 18. července první přípravné střetnutí, kdy se v místecké hale SOUT utkají od 18.30 hodin s celkem Povážské Bystrice. O den později je na pořadu odveta, která se naopak hraje na Slovensku. (sch)