Samotná příprava na další eXtrémní závod – Adidas 24 hodin na Lysé hoře je pod vedením frýdecko-místeckého horolezce Libora Uhra již v plném proudu. V těchto dnech byla spuštěna registrace. Případní zájemci do jednoho z nejtěžších zimních závodů v republice se mohou hlásit prostřednictvím webových stránek www.lh24.cz. Pořadatelé vyhlásili závod jako Zimní MČR v horském maratonu jednotlivců, ale závodu se mohou účastnit také dvoučlenné týmy, v rámci extrémní horské štafety dvojic.

Cílem eXtrémního závodu Adidas 24 hodin na Lysé hoře je absolvovat během 24 hodin co nejvíce výstupů na nejvyšší vrchol Beskyd – Lysou horu. Trasa závodu je pevně značena, je dlouhá téměř 12 km s převýšením 764 metrů. Každý si tak může vyzkoušet, kde leží jeho fyzické a psychické hranice a do jaké výšky je schopen vystoupat za jeden den (24 hodin).

„V loňském roce se konal premiérový ročník závodu. Na start se tehdy postavilo 573 závodníků bez rozdílu věku. Za jednotlivce jich startovalo 299 a ve štafetách jsme evidovali 274 závodníků ze 137 týmů. Absolutním vítězem závodu se stal Zbyněk Cypra, který vyšel na vrchol Lysé hory a sestoupil do údolí Malenovic 14krát, nastoupal tak celkem 9 800 výškových metrů. Nejstarším účastníkem byl 66letý Emil Trombík, nejmladším naopak 17letý Ondřej Římánek," připomenul Libor Uher s tím, že akce má do Beskyd přilákat nejen špičkové sportovce a extrémisty, ale hlavně širokou turistickou veřejnost a aktivní obyvatele z celé České republiky a střední Evropy.

Připomeňme jen, že registrace do 2. ročníku trvá do 26. ledna 2013 a platnou se stává až v okamžiku zaplacení startovného. „Pokud nebude startovné uhrazeno do stanovené lhůty splatnosti, bude žádost z registrace automaticky vymazána. Tímto způsobem chceme zamezit tomu, aby se někteří jedinci registrovali pouze z hecu a blokovali tak místa opravdovým zájemcům o start v závodě," upozornil Libor Uher.