Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Sokolky do finále nakonec nenakouknou

Frýdek-Místek /FOTOGALERIE/ – Volejbalistky Frýdku-Místku se v letošní sezoně porvou s pražským Olympem o bronzové medaile. V semifinále je ve třech duelech zdolaly brněnské hráčky.

18.4.2010

Extraligové volejbalistky Frýdku-MístkuFoto: Zdeněk Šrubař

SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK – VK BRNO 2:3 (-25, 18, 23, –19, –8)

Vytoužený cíl nakonec domácím hráčkám unikl. Do finále se po pětisetové bitvě podívají volejbalistky Brna. V úvodním setu se rozhodovalo až v samotné koncovce. Domácí měly výhodu dvou setbolů, ale nedokázaly je proměnit. Naopak soupeřkám stačila tahle výhoda pouze jednou.

Ve druhé sadě byly již svěřenkyně Alexandry Dedkové lepší a po zásluze ji vyhrály 25:18. Také třetí set nakonec připadl domácím hráčkám, které dokonce dokázaly otočit nepříznivý vývoj ze stavu 10:15 na 17:15. „Ve čtvrtém a pátém setu jsme už byly psychicky na dně. Brňanky se viděly ve finále a tak nějak to už dotáhly ke zdárnému konci,“ smutnila po utkání domácí kapitánka Jana Šímová.

Jihomoravanky skutečně přidaly, čtvrtý set vyhrály rozdílem šesti bodů. O osudu utkání se tak rozhodovalo ve zkrácené hře. A taky jak jinak. Vždyť všechny letošní vzájemné zápasy končily pětisetovou bitvou. Stejně jako v předchozích duelech v brněnské metropoli, tahaly domácí hráčky za kratší konec. Z třetího bodu se radovaly hostující volejbalistky, které tak sokolky v semifinále přehrály 3:0 na zápasy. „Utkání mělo výbornou úroveň, ale vše pro nás nakonec špatně skončilo,“ řekla k zápasu domácí trenérka. Sokolky se tak střetnou s pražským Olympem o bronzové medaile. První utkání se hraje ve Frýdku-Místku v sobotu 24. dubna od 17 hodin.

V minulžch dnech se rozhodlo, že liberecké volejbalistky budou i v příští sezoně hrát v extralize, třebaže v ní letos obsadily poslední místo a měly by sestoupit. Správní rada svazu rozhodla o rozšíření nejvyšší soutěže žen na 12 účastníků a předseda sportovně-technické komise Jindřich Oulehla v minulém týdnu potvrdil, že liberecký tým v extralize zůstane. Jako vítězky první ligy se do nejvyšší soutěže probojovaly hráčky Tatranu Střešovice. I v dalším ročníku bude v ženské extralize startovat juniorský reprezentační výběr.

Rozhodčí: Kovář – Blažek, diváci: 400.

Frýdek-Místek: Košická, Mazurová, Frigmanská, Kojdová, Janďourková, Orlovská. Libero: Kanovská. Střídaly: Šímová, Cidlíková, Haškovcová, Malá, Pavelková. Trenérka: Alexandra Dedková.

Semifinále: VK Prostějov – Olymp Praha 3:1 (22, 16, –15, 18), 3:0 (19, 24, 17) a 3:1 (-21, 21, 17, 10). O 5. – 8. místo: SK UP Olomouc – Sokol Šternberk 2:3 (23, –14, –18, 18, –13) a 3:2 (25, –23, 23, –23, 12). Slavia Praha – Mittal Ostrava 3:1 (-21, 19, 13, 18) a 1:3 (-20, 20, –23, –21). (sch)

18.4.2010 VSTUP DO DISKUSE
Ivo Vondrák.

ON-LINE rozhovor s Ivo Vondrákem, hejtmanem a krajským lídrem ANO 2011

Utkání 14. kola hokejové extraligy: HC Oceláři Třinec vs. HC Kometa Group.
19

Mistr vyšel ve Werk Areně naprázdno! Oceláři zdolali Kometu

Houbař zemřel u Jablunkova po pádu z patnáctimetrového srázu

Osmašedesátiletý houbař v úterý spadl z asi patnáctimetrového srázu nedaleko jablunkovské části Radvanov. Pád nepřežil, letos je už třetí obětí houbařské sezony v Beskydech.

Vítkovice se zadrhly, Třinec se drží na špici

První čtvrtina základní části hokejové extraligy patří minulosti. Ostravané se nemohou vymanit z krize, Slezané si hlídají umístění mezi elitou.

ON-LINE s Jiřím Vzientkem, krajským zastupitelem a kandidátem ČSSD do PČR

Kandidát ČSSD na poslance Parlamentu ČR a krajský zastupitel Jiří Vzientek odpovídal jako host on-line rozhovoru Deníku na dotazy čtenářů.

Laser ukázal, že firma šetřila na asfaltu. Silnici zřejmě opraví znovu

Vedení kraje nedávno začalo pomocí laserového zaměřování kontrolovat firmy, jak kvalitně opravují vozovky. Používá k tomu technologii, která pomocí paprsku dokáže změřit tloušťku asfaltu. A pochybení se ukázalo hned při prvním testu.