SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK – TATRAN STŘEŠOVICE 3:0 (16, 20, 23)

Domácí hráčky chtěly před frýdecko-místeckým publikem odčinit porážku z minulého kola, když nestačily na Královopolanky. Na svého soupeře z pražské metropole v každém set vlétly a vytvořily si vždy několikabodový náskok. Sokolky měly daleko lepší servis, kdy zejména podání Haškovcové a Kojdové dělal hostujícím hráčkám problémy.

Domácí trenérka Dedková si v průběhu utkání mohla dovolit postavit sestavu z hráček širšího kádru. Volejbalistky Frýdku-Místku se tak hladkou výhrou posunuly v tabulce na průběžné páté místo. „Dnes jsme byli v útoku důraznější a své soupeřky jsme předčili lepším blokem. Také rozhodla větší touha po vítězství,“ svěřila se po utkání domácí kapitánka Martina Orlovská.

„Myslím si, že jsme byli lepší ve všech herních činnostech. Pouze naše nedůraznost nám chvílemi komplikovala cestu k vítězství,“ dodala trenérka Frýdku-Místku Alexandra Dedková. „Z naší strany to byl dnes pouze odehraný zápas. Nic jsme tu nepředvedli, a to nás domácí ještě šetřili postavením širšího kádru,“ zlobil se po utkání hostující kouč V. Novotný.

V příštím kole se sokolky představí opět na domácí palubovce, když v sobotu 11. prosince hostí od 17 hodin vysokoškolačky z Olomouce.

Sled utkání: (1. set) – 3:0, 5:3, 8:5, 11:7, 15:8, 17:13, 25:16. (2. set) – 8:0, 10:3, 13:4, 14:7, 15:11, 17:13, 21:15, 22:18, 25:20. (3. set) – 2:0, 6:1, 9:3, 12:7, 15:10, 18:13, 20:16, 23:20, 25:23.

Rozhodčí: Kovář – Dočkal, diváci: 250.

Další výsledky 3. kola: SK UP Olomouc – KP Brno 1:3 (-20, 21, –14, –13), Olymp Praha – Slavia Praha 3:1 (14, 17, –24, 18), PVK Přerov – Sokol Šternberk 3:0 (21, 16, 16), Mittal Ostrava – TU Liberec 3:0 (20, 22, 18).

Frýdek-Místek: Jurčíková, Haškovcová, Kojdová, Janďourková, Kubová, Orlovská. Libero: Petrová. Střídali: Pavelková, Závodná, Holingrová. Trenérka: Alexandra Dedková.