Sokol Frýdek-Místek – VK KP Brno 0:3 (-18, –21, –24).

Lepší vstup do utkání měly domácí volejbalistky, které si vypracovaly nadějný náskok 11:4. Pak se ovšem Brňanky sérii sedmi bodů v řadě dostaly zpátky do hry a na sokolky padla jakoby deka. „Vůbec si nedovedu vysvětlit, co se na začátku zápasu stalo. Dobře jsme do utkání vstoupili a pak to takhle všechno dopadlo,“ kroutila po utkání hlavou domácí nahrávačka Lucia Töröková.

Hostující hráčky si pak v poklidu dokráčely pro první bod v zápase. Také druhý set patřil domácím. Ti si udržovali dvou či tříbodový náskok až do stavu 15:14. Poté se opět dostaly ke slovu hráčky v bílých dresech a výhrou 25:21 si Brno připsalo na své konto druhý bod. „Ve všech setech jsme vedly, ale nakonec jsme neměli štěstí v závěru,“ dodala Töröková.

V třetí sadě odvracely Brňanky za stavu 24:23 setbol domácího celku, nakonec dalšími dvěmi body rozhodly o svém hladkém vítězství 3:0. „I když máme teď takovou malou krizi, jelikož už měsíc a půl hrajeme dva zápasy v týdnu a na holkách se projevuje únava, tak jsme ve Frýdku chtěli vyhrát. Holky předvedly dnes výkon, který od nich požadujeme. Je pravda, že nám nevyšel úvod střetnutí, kdy jsme vysoko prohrávali. Nesmírnou vůlí a pílí jsme se z toho nakonec dokázali vylízat,“ radoval se z vítězství brněnský trenér Ondřej Marek.

„Pro nás je to z pohledu průběhu krutá porážka. To utkání nebylo až tak jednoznačné, diváci viděli spoustu krásných výměn. Brno hrálo výborně v poli a přehrálo nás především na útoku. My hrajeme pouze do stavu 16, pak se to nějak láme,“ smutnila po utkání domácí trenérka Alexandra Dedková.

Brňanky se díky zisku dvou bodů udržely s dvaceti body na kontě v čele extraligové tabulky. Stejnou bilanci ovšem horší poměr setů má i druhá Olomouc a třetí Olymp Praha. Hanačky zvítězily ve svém víkendovém duelu nad pražskou Slavií 3:1. Olymp si poradil se Šternberkem, který porazil jednoznačně 3:0

Rozhodčí: L. Pecháček – M. Dmejchal, diváci: 350.

Frýdek-Místek: Orlovská, Mazurová, Töröková, Holingrová, Janďourková, Kubová. Libero: Petrová. Střídali: Pavelková, Jurčíková, Haškovcová, Závodná. Trenérka: Alexandra Dedková.

Brno: Rozkydálková, Svobodníková, Vincourová, Útlá, Onderková, Straková. Libero: Melichárková. Střídali: Valtrová, Vitoulová, Staňková. Trenér: Ondřej Marek.