Ve Frenštátě pod Radhoštěm začne prvním závodem ve čtvrtek 16. června 23. ročník Beskydského poháru žáků ve skoku na lyžích. O den později, v pátek 17. června, se pokračuje v Rožnově pod Radhoštěm. Na víkend se sportovci přesunou do našeho regionu. V Kozlovicích se představí v sobotu 18. června, závody bude hostit zdejší skokanský areál na Táboře. Pořadatelem je lyžařský oddíl TJ Sokol Kozlovice.

„Závodit se bude v sedmi kategoriích dívek a chlapců. Trénink se uskuteční od 10 do 12 hodin. Ve 13 hodin začne zkušebním kolem závod na malém můstku K-9 a následně bude pokračovat na velkém můstku K-18,“ prozradil Pavel Fizek z pořádajícího kozlovického oddílu. Vyhlášení výsledku a rozdělení bude následovat zhruba 20 minut po ukončení závodu.

Kozlovice budou na tomto turné reprezentovat: Marcel Vyvial, Dušan Doležel, Ondřej Krpec, Marcel Matušinský, Kryštof Blaník, David Břežný, David Tabach, Jiří Dohnal, Štěpán Kysel, Lukáš Matušinský a Veronika Břežná. Na turné dostali pozvánky sportovci z Čech, Moravy, Slovenska, Maďarska a Polska.

V neděli 19. června se uskuteční finálový závod v Nýdku, kterým celé skokanské turné vyvrcholí.